Terakkili

Dünyamızdaki değişimlerin hızı çocuklarımızın büyüdükleri günlerde nelerle karşılaşacakları hakkında tahminde bulunmamıza izin vermiyor. Bugün önemli görünen bilgiler yarın hiçbir anlam taşımayabilir. Tek çare onlara nasıl düşünmeleri ve değişimler karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğretmek olarak gözüküyor.

Çağlar değişip ilerlerledikçe insanlığın – ve eğitimin -  hedefleri, beklentileri değişmeye devam edecektir. Değişmeyecek olan hep daha iyiye gitmek, insan olmanın hakkını vermek, herkes için daha özgür ve adaletli bir dünya, kendi ve çevresi için daha iyi yarınlar yaratabilme ve mutlu olma isteği olacaktır.  

Terakki ‘toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratma yolunun ancak toplumların iyi yetiştirilmiş bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilebilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanır.’

Terakkili öğretmen Terakkili öğrenciyiözgüvenli olması ve geleceği kendi düşüncesine göre yapılandırabilmesi için eğitmeye çalışır. 1877'den beri...

Terakkili, mutlu ve başarılı olma isteğine sahip aktif bir öğreten ve öğrenendir.

Merakını ve öğrenme isteğini hayatı boyunca korur. Çevresini etkiler. Yarının bilinmezliğinin farkındadır. Bu bilinçle öğrencilerini geleceğe iyi hazırlama sorumluluğunu taşır.

Terakkili anaokulundan başlayarak sorumluluk alır, planlar ve bir işi sonuna kadar götürür. Kararlıdır. Bağımsız düşünmeye alışıktır. Karmaşıklığı yönetebilir.

Terakkili, yaşamın her alanındaki gelişmelere ve meydan okumalara hazırlıklıdır. Dayanıklı ve esnektir. Tutarlı ve dürüsttür.

Terakkili kendini ve çevresini doğru okuyup değerlendirir. Ne istediğini bilir. Kendi yeteneklerine, iç sesine ve davranış biçimine güvenir, bireysel ilişkilerinde etkindir. Hedefleri doğrultusunda harekete geçer ve çevresini de harekete geçirir.

Terakkilinin gözünde ‘herkes eşit, herkes farklı’ ve biriciktir.

Terakkili iyi yarınlar yaratacak donanıma sahiptir. Geleceği yapma görevini üstlenir. Herkesin de daha iyi yarınlar için bu sorumluluğu almasını ister.

Terakki eğitimini öğrenmek için tıklayınız.
Anaokulu

İlkokul

Ortaokul

Lise

© 2015 Terakki Vakfı Okulları.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.