Yaşam

Yerleşkemiz Yeşil Bina (LEED) Altın Sertifika Adayı

Toplamda 68.166 m² arsa alanında, 46.600 m² kapalı ve 54.379 m² açık alana (oyun alanları, yeşil alanlar vb.) sahip yeni yerleşkemizde çok amaçlı 650 kişilik büyük bir kültür merkezi de yer alacak.

Yerleşkemizde binalarımız yeşil bina (LEED, Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikalı olacak. LEED Sertifikası tüm dünyada en çok bilinen, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin geliştirdiği bir çevre dostu bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar verimli enerji kullanımıyla, suyu daha tasarruflu kullanan, çevreye duyarlı ve daha sağlıklı yaşanabilir mekânlardır.

Binalarımız, öğrenme ortamlarımızın gün ışığından maksimum seviyede yararlanacağı şekilde yapılandırıldığı gibi, sınıf ortamlarımızın havalandırması da filtre edilmiş taze hava ile beslenerek karbondioksitin olumsuz etkilerinden, polen ve tozdan korunmakta.

Yerleşkemizde biriken yağmur sularını 2000 ton'luk su sarnıcında toplayarak yeniden kullanım için depolarken, foto voltaik panellerle de elektrik ihtiyacımızın % 95'ini güneş enerjisinden sağlamayı planlıyoruz. Ayrıca aydınlatmada kullanılan led armatürlerle ciddi bir elektrik tasarrufu gerçekleştiriyoruz.

Tuzla/Tepeören Yerleşkemizin çevreye uyum sağlayan, kent ve insan ölçeğinde halkın, öğrencilerin ve eğitimcilerin benimseyeceği sıcak bir eğitim ortamı olmasının yanında sosyal birimleriyle çevresinin de faydalanabileceği bir kültür ve spor merkezi olmasını da hedefledik.

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü

Tepeören Yerleşkemiz, Türkiye’deki inşaat sektörünün sürdürülebilir ilkeler ile gelişimine öncülük eden Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde üçüncüsünü düzenlediği “Sürdürülebilirlik - Sınırları Aşmak” temalı Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nde Sürdürülebilirlik Teşvik Ödülü’nün sahibi oldu.

© 2015 Terakki Vakfı Okulları.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.